Головна Новини Найважливіші новини Підсумки 2017 року НДУ: Чистий прибуток склав 7,4 млн грн
Підсумки 2017 року НДУ: Чистий прибуток склав 7,4 млн грн Друк
П'ятниця, 27 квітня 2018, 08:29

 

Завдяки оптимізації процесів, НДУ максимально наблизився до самоокупності. Чистий прибуток склав 7,4 млн грн. Сімдесят п'ять відсотків від цієї суми будуть переведені на виплату дивідендів акціонерам, частина прибутку буде інвестована в подальший розвиток Центрального депозитарію.

Управлінські рішення, впровадження нових сервісів, зміна тарифної політики дозволили поліпшити показник прибутковості від операційної діяльності в 5 разів і вийти практично на рівень операційної беззбитковості. Проте стратегічною метою Центрального депозитарію є самоокупність послуг. Для підтримки зазначеного вектору розвитку в 2017 році НДУ інвестував в довгострокові активи. Так в листопаді був запущений в роботу резервний Центр обробки даних та був обраний  постачальник нового програмного забезпечення для НДУ.

«У наших планах до початку 2019 року підготувати до запуску нову IT-платформу Центрального депозитарію, - говорить Міндаугас Бакас, Голова Правління Національного депозитарію України (НДУ). – У 2017 оптимізація процесів і впровадження стандартів корпоративного управління наглядовою радою допомогли заробити кошти для інвестицій в інфраструктуру та виплатити 2,5 млн грн податків державі. У нинішньому році важливо сформувати значну частину необхідної для запуску ПЗ законодавчої бази і провести масштабне тестування нової системи з учасниками ринку».

З метою підвищення ефективності управління бізнес-процесами в 2017 році НДУ здійснив низку дій, спрямованих на впровадження електронного документообігу у взаємодії з учасниками фондового ринку. Інвестиції в цей напрямок дозволяють поліпшити результати управління доходами і витратами.

Андрій Порада, Член Правління НДУ: «Розширено можливості цифрової комунікації учасників системи депозитарного обліку, що дозволяє Центральному депозитарію отримувати зворотний зв'язок швидко і в автоматичному режимі».

У 2017 році НДУ був одним із головних ініціаторів змін в інфраструктурі фондового ринку України. Ініціював низку законодавчих актів, спрямованих на врахування інтересу учасників ринку. Серед них проект закону №6141 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій», який вводить в українське законодавство концепцію номінального утримувача. Став одним із топ-35 пріоритетних для прийняття в 2018 році законопроектів.

 

Довідка

Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.

12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).

Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.

Станом на 20.04.18:

  • відкрито рахунків ДУ – 206 (з них 5 в стані припинення провадження депозитарної діяльності)
  • відкрито рахунків емітентам – 10 455
  • обслуговуються ЦП: у кількості – 4 162 081 858 888 на загальну номінальну вартість – 1 714 413 392 881,79 грн.