Головна Новини Найважливіші новини Формування нової Ради учасників НДУ
Формування нової Ради учасників НДУ Друк
Понеділок, 23 липня 2018, 11:12

 

Відкрито прийом заяв на висунення кандидатів до Ради учасників НДУ. Вибори відбудуться в серпні.

Під час роботи рада зарекомендувала себе, як базова платформа для відкритого обговорення актуальних питань співпраці. Ефективна комунікація з усіма учасниками фондового ринку України має велике значення для успішного реформування його інфраструктури, зокрема для впровадження нової моделі взаємодії та програмного забезпечення з депозитарного обліку.

«НДУ зацікавлений у розвитку комунікації зі своїми клієнтами, і Рада учасників - основний майданчик для такого діалогу, - говорить Член Правління НДУ Олексій Тарасенко. – Для підвищення якості зворотного зв'язку необхідна активна участь гравців ринку, як під час виборів ради, так і у процесі її роботи. Центральний депозитарій також проводить роботу з аналізу проблематики взаємодії з учасниками та поліпшення комунікації зі свого боку».

Вибори до Ради учасників Національного депозитарію України проводяться кожні два роки. Ключові етапи формування нового складу в 2018-му році:

  1. Подача заяв на висунення кандидатів для виборів до складу Ради учасників - з 18 до 31 липня (включно).
  2. Рейтингове електронне голосування на сайті НДУ - з 3 серпня до 17 серпня (включно).
  3. Підрахунок і оформлення результатів голосування - 21 серпня.
  4. Оголошення складу Ради учасників та резервного складу кандидатів до Ради учасників, дати і місця проведення першого засідання - до 22 серпня 2018 року.

«До складу Ради повинні увійти, не стільки технологічні фахівці учасників депозитарної системи, скільки люди, які зможуть працювати над стратегічними питаннями, бачити загальну картину. Дуже хотілося б, щоб люди, які прийдуть до Ради стали над корпоративними інтересами. Намагалися впливати на розвиток сегментів, який вони представляють. У тому числі технологічного. Дайте своїм представникам в Раді більше часу, підтримайте ресурсами. Якщо учасники депозитарної системи хочуть якісного обстоювання своїх інтересів, потрібно забезпечити якісне представництво. Якісне представництво, це й інший рівень дискусій, й інший рівень обстоювання інтересів», - говорить голова Ради учасників, Андрій Степаненко.

«Рада учасників НДУ - можливість діалогу між учасниками ринку і монополістами. Обрання Ради Учасників має сприяти посиленню впливу учасників ринку на прийняття рішень і забезпечити представлення інтересів усіх зацікавлених сторін», - зазначає заступник голови Ради учасників, Шаді Саад.

Згідно з Положенням про Раду учасників депозитарної системи Національного депозитарію України, консультативний орган складається з 14 членів: 7 представників депозитарних установ і 7 представників емітентів і компаній з управління активами, які діють від імені корпоративних інвестиційних фондів.

Заяви на висування кандидатів рекомендується заповнювати в електронній формі https://evote.csd.ua, після цього надсилати в паперовій формі на адресу 04107, м. Київ, вулиця Тропініна, 7-г. Вимоги до заяви містяться в Положенні про Раду учасників. Прийом завершується 31 липня.

За допомогою ради відбувається дискусія з ключових питань, пов'язаних з діяльністю Центрального депозитарію: змін тарифної політики, впровадження нового програмного забезпечення депозитарної системи тощо.

 

Довідка

Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.

12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).

Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.

Станом на 11.07.2018:

  • відкрито рахунків ДУ - 204 (из них 5 – в состоянии прекращения осуществления депозитарной деятельности)
  • відкрито рахунків емітентам – 10 476
  • обслуговуються ЦП: у кількості 4 190 631 130 084 на загальну номінальну вартість 1 730 491 133 520,40 грн.