Головна Новини Найважливіші новини Активні учасники та НДУ обговорили принципи взаємодії в рамках впровадження нового ПЗ
Активні учасники та НДУ обговорили принципи взаємодії в рамках впровадження нового ПЗ Друк
Четвер, 20 вересня 2018, 15:15

 

18.09.2018р. у Національному депозитарії України відбулася дискусія щодо найактуальніших питань з приводу впровадження ПЗ DEPEND: каналів зв`язку та вимог до депозитарних установ, зберігання історичних даних, специфікації та стандартів повідомлень. Ініціаторами та учасниками зустрічі виступили активні депозитарні установи та проектна команда НДУ.Особливу увагу було приділено складовим системи обміну інформацією між депозитарієм та депозитарними установами. Дві основні складові майбутньої моделі роботи - це веб-сервіс Кабінет клієнта та DEPEND GUI, зокрема, можливість обміну повідомленнями ISO.

Центральний депозитарій запропонував депозитарним установам опцію: перенести власні бази даних Оберон на обчислювальні потужності Центрального депозитарію, що потенційно зменшить можливі витрати депозитарних установ по забезпеченню відповідного рівня конфіденційності, доступності та цілісності інформації історичних даних депозитарних установ.

Для депозитарних установ, які приймуть рішення не переносити власну базу даних Оберон до Центрального депозитарію, Центральним депозитарієм будуть розроблені та надані спеціальні вимоги щодо забезпечення відповідального зберігання історичних даних на рівні депозитарної установи.

Було приділено увагу окремим типам повідомлень, які планується використовувати при обміні електронними документами між депозитарієм та депозитарними установами. Серед яких повідомлення щодо обслуговування корпоративних дій, надання депозитарними установами інформації про власників, повідомлення щодо звірки балансу депозитарної установи з її рахунком(-ами) в депозитарії та інші. Висвітлені основні підходи до механізмів обміну такими повідомленнями. Обговорювали правила транслітерації, які будуть використовуватись при обміні повідомлень в залежності від обраного депозитарною установою каналу зв’язку.

З учасниками було розглянуто варіанти моделей роботи депозитарних установ в системі депозитарного обліку Центрального депозитарію та, зокрема, принципи депозитарного обліку цінних паперів/ прав на цінні папери/ прав за цінними паперами (відображення обмеження права голосу), а також щодо можливості за рішенням депозитарної установи використовувати план рахунків діючого[1] Стандарту у власних програмних продуктах. При цьому було зазначено, що Стандарт буде відкоригований з урахуванням майбутньої моделі роботи.

Були висвітлені основні принципи нумерації рахунків у цінних паперах в системі депозитарного обліку Центрального депозитарію та вимогами до нумерації рахунків у цінних паперах в системі депозитарного обліку депозитарних установ.

Надалі планується оприлюднення проектів таких документів як:

  • Проект Технічних вимог до депозитарних установ.
  • Проект Специфікації повідомлень при обміні електронними документами між Центральним депозитарієм та його клієнтами.
  • Стандарт (правила) депозитарного обліку.

Зазначені документи також будуть представлені до обговорення на засіданні Ради учасників Національного депозитарію України. Діалог з представниками ринку є пріоритетом у напрямку трансформації у роботі Національного депозитарію. Приєднатися до робочої групи та обговорення можна за адресою dependq@csd.ua. Для цього потрібно написати лист із запитом до НДУ.

Слідкуйте за повідомленнями на сайті Центрального депозитарію та на наших сторінках у соціальних мережах: робоча група “Нове ПЗ” та сторінка НДУ.