Головна Новини Найважливіші новини Американські держоблігації з’явилися в Україні завдяки спрощеному допуску іноземних цінних паперів
Американські держоблігації з’явилися в Україні завдяки спрощеному допуску іноземних цінних паперів Друк
Середа, 13 березня 2019, 17:58

 

Новий фінансовий інструмент з'явився на фондовому ринку України. Завдяки кореспондентським відносинам НДУ, вітчизняні інвестори стають учасниками міжнародної системи обліку прав власності.

 

 

12 березня НКЦПФР надала допуск до торгів на території України  державних облігацій департаменту казначейства Сполучених штатів Америки. Тож завдяки послідовному впровадженню НДУ спрощеного допуску іноземних цінних паперів на український фондовий ринок, з’явився фінансовий інструмент.

 

Держоблігації департаменту казначейства Сполучених штатів Америки строком на 5 років, з виплатою два рази на рік відсотків, вже через кілька днів з’являться на українському ринку.

 

«Можливості інвестувати в іноземні цінні папери фінансові установи шукали вже довгий час. Щоб такий інструмент з’явився на українському ринку,  були потрібні законодавчі зміни для спрощення процедур інвестування та подальшого розпорядження іноземними цінними паперами на території України. Наразі деякі зміни вже відбулися. Національний депозитарій України пропонує використовувати доступ до фінансових інструментів більш ніж 50 країн світу. Ми надаємо послугу, через кореспондентські відносини з Clearstream Banking Luxembourg (CBL) (міжнародний центральний депозитарій ЦП, провідний європейський постачальник пост-трейдингових послуг) та центральними депозитаріями інших країн. Це забезпечує угодам максимально високий рівень захисту, - розповідає Міндаугас Бакас, Голова Правління Національного депозитарію України. -  Для банків, інвестиційних фондів та інших фінансових установ трежеріс  - це додаткова ніша для розвитку бізнесу”. 

 

Через активну позицію НДУ в співпраці з учасниками ринку та Нацкомісією, український фондовий ринок пожвавлюється.

 

«Паралельно з підготовкою до допуску в Україну акцій Apple ми працювали щодо допуску облігацій уряду США (інструменти державного боргу). На фондовому ринку такі інструменти вважаються без ризиковими (risk-free). Таким чином, ми розширюємо не тільки перелік емітентів, а і перелік типів інструментів. Тобто до вже допущених інструментів корпоративного боргу (corporate debt) та акцій (equity) додались державні облігації США (Treasuries)», - пояснив Андрій Порада, Член Правління Національного депозитарію України.

 

Трежеріс вважаються одними з найнадійніших інструментів для інвестицій. Мають кредитний рейтинг ААА.

 

«Ми бачимо великі можливості на ринку фінансових інструментів з фіксованою прибутковості у зв'язку з дозволом НБУ комерційним банкам формувати портфелі з іноземними цінними паперами не нижче інвестиційного рейтингу. Казначейські ноти США якраз відповідають цим параметрам і мають найвищий рейтинг інвестиційної надійності. В майбутньому ми плануємо розширювати перелік цих паперів. Нашою основною метою було пройти всю процедуру допуску іноземних цінних паперів в Україні та переконатися в тому, що процес дійсно позбавлений бюрократичної тяганини з боку регуляторів. На даний момент процедура введення казначейських нот США була ініційована одним з наших контрагентів, фінансовою компанією,  яка планує покупку даного інструменту на суму в еквіваленті $1 млн. У даній операції Фрідом Фінанс є брокером. В планах закрити операцію до кінця березня на одній з фондових бірж України», - розповідає Марина Машковська, генеральний директор ТОВ «Фрідом Фінанс Україна».

 

За додатковою інформацією звертатись

Олена Куряча, керівник прес-центру НДУ, 0507613040, kuryachaya.lena@gmail.com

  

Довідка

 

Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.

12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).

 

Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.