Головна Новини Найважливіші новини Обрано Голову Наглядової Ради НДУ
Обрано Голову Наглядової Ради НДУ Друк
П'ятниця, 25 вересня 2020, 12:42

24.09.2020 року відбулось засідання оновленого складу Наглядової ради ПАТ «НДУ», на якому було обрано Голову та заступника ради.

 

Головою Наглядової ради ПАТ «НДУ» було обрано незалежного директора – Олександра Данилюка, який має значний професійний досвід, знання та компетенцію, необхідні для ефективної роботи Наглядової ради НДУ. В 2019 році Олександр займав посаду Секретаря РНБОУ, а з квітня 2016 року по червень 2018 року обіймав посаду Міністра фінансів України.

Заступником голови Наглядової ради обрано представника акціонера НБУ - Миколу Селехмана.

Також, на засіданні було сформовано склад комітетів Наглядової ради: Комітет з питань призначень та визначення винагороди посадовим особам та Комітет з питань аудиту та управління ризиками.

Комітети Наглядової ради ПАТ «НДУ» очолюються незалежними директорами та формування складу комітетів здійснюється за принципом більшості членів комітетів – незалежних директорів, відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства» (абзац другий статті 56)

Нагадуємо, що 04.08.2020р. відбулись дистанційні позачергові Загальні збори акціонерів ПАТ «НДУ», за результатами яких було обрано новий склад Наглядової ради.За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua


Довідка
Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.
12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).
Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.