Головна Новини Найважливіші новини НДУ підтримує проєкт закону №2805-Д щодо функціонування та обігу аграрних розписок
НДУ підтримує проєкт закону №2805-Д щодо функціонування та обігу аграрних розписок Друк
Четвер, 02 грудня 2021, 10:36

Запропоновані законодавчі зміни передбачають впровадження інструменту аграрних розписок в формі неемісійного цінного паперу, що існує як електронний документ у Реєстрі аграрних розписок та може торгуватися на фондовому ринку за бажанням кредитора за аграрною розпискою. Законопроект дозволить реалізувати потенціал аграрних розписок з подальшим розвитком більш складних інструментів для доступу до ринків капіталу, зокрема через сек’юритизацію.

2805_1

Також для спрощення та здешевлення аграрних розписок законопроект №2805-Д пропонує можливість для агровиробників та кредиторів здійснювати операції з аграрними розписками безпосередньо в Реєстрі аграрних розписок. Відмова від обов’язкового нотаріального посвідчення стала можливою завдяки забезпеченню належного захисту інструменту, зокрема через:

  • інтеграцію Реєстру аграрних розписок з чотирма державними реєстрами, гармонізацією з системою НДУ,
  • автоматичну верифікацію інформації користувачів на основі актуальних даних з реєстрів,
  • впровадження сучасних технологій цифрових рішень для обробки даних, які використовуються у фінансовому секторі у світовій практиці.

Модернізація аграрних розписок, як передбачено законопроектом №2805-Д, позитивно вплине на розвиток сільського господарства України, а також стане основою для розвитку аграрних ринків капіталу та впровадження сучасних фінансових інструментів.

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua