Головна
Республіканський центральний депозитарій цінних паперів Друк

 

Центральний депозитарій відкрив рахунок в Центральному депозитарії Республіки Білорусь Республіканському унітарному підприємстві «Республіканський центральний депозитарій цінних паперів» (РУП «РЦДЦП») в 2012 році. Завдяки співпраці Центрального депозитарію з РУП «РЦДЦП» українські учасники ринку цінних паперів мають доступ до цінних паперів емітентів Республіки Білорусь.
За умови, що цінні папери можуть бути зараховані на рахунок в цінних паперах, відкритий Центральним депозитарієм в РУП «РЦДЦП», депозитарні установи можуть отримувати на свої рахунки в Центральному депозитарії наступні види ЦП:

  • корпоративні акції емітентів РБ, зареєстровані в Державному реєстрі цінних паперів РБ
  • корпоративні облігації емітентів РБ, зареєстровані в Державному реєстрі цінних паперів РБ

Реквізити рахунка Центрального депозитарію в РУП «РЦДЦП»

Назва іноземного депозитарію Республіканське унітарне підприємство «Республіканський центральний депозитарій цінних паперів» (РУП «РЦДЦП»)
Обліковий номер платника (УНП) РУП «РЦДЦП» 100967318
Рахунок Центрального депозитарію в РУП «РЦДЦП» 1000447
BIC код Центрального депозитарію NADUUAUK

Професійні учасники ринку цінних паперів України можуть проводити транскордонні операції через кореспондентський рахунок Центрального депозитарію в РУП «РЦДЦП» за принципом вільної поставки/отримання.

РУП «РЦДЦП» проводить розрахунки, якщо виконуються наступні умови:

  • наявність зустрічних розпоряджень
  • успішне квитування зустрічних розпоряджень
  • наступила дата розрахунків, вказана в розпорядженнях
  • продавець має достатню кількість цінних паперів на рахунку

На даний час супроводження Центральним депозитарієм проведення корпоративних дій емітентами Республіки Білорусь (виплата доходів, викуп, погашення тощо) полягає в складанні облікового реєстру на запит РУП «РЦДЦП». Грошові кошти перераховуються емітентами Республіки Білорусь безпосередньо кінцевим власникам (в тому числі нерезидентам) на підставі інформації, вказаної в реєстрі.

Розклад вихідних днів

При поданні розпоряджень на проведення операцій (поставка/отримання цінних паперів) через встановлені кореспондентські зв’язки Центрального депозитарію з РУП «РЦДЦП» необхідно враховувати офіційні святкові/вихідні дні, протягом яких проведення розрахунків буде неможливим.

РУП «РЦДЦП» Дата, на яку припадає святковий день, і проведення розрахунків буде неможливим
Усі розпорядження 1, 7 січня
8 березня
24, 25 квітня
1, 8, 9 травня
3 липня
6, 7 листопада
25 грудня

 

Для успішного проведення операцій поставки/отримання цінних паперів через кореспондентський рахунок Центрального депозитарію в РУП «РЦДЦП» Ви можете надавати розпорядження напередодні очікуваного розрахункового дня протягом всього операційного дня (SD-n), або ж в день розрахунків (SD) за наступним графіком:

Розпорядження Кінцевий термін виставлення розпорядження
Розпорядження на поставку/отримання без оплати (FOP) 16:00

 

Більш детальну інформацію про депозитарій РУП «РЦДЦП» Ви можете знайти за адресою: http://www.centraldepo.by

За додатковою інформацією щодо кореспондентських відносин Центрального депозитарію, цінних паперів, які обслуговуються на зарубіжних ринках, звертайтесь, будь ласка, за телефоном/e-mail:

Управління міжнародних відносин та розрахунків

Відділ трансграничних операцій та інтеграції

(044) 363-04-00

dmbr_dep@csd.uaЦя електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду