Головна Новини Найважливіші новини НДУ налагоджує співпрацю з найбільшими європейськими депозитарними установами
НДУ налагоджує співпрацю з найбільшими європейськими депозитарними установами Друк
Вівторок, 24 травня 2011, 21:11


Ставлячи за мету удосконалення міжнародної співпраці та виконання норм законодавства, НДУ налагоджує роботу у напрямі взаємодії з провідними європейськими депозитарними установами.

НДУ налагоджує співпрацю з найбільшими європейськими депозитарними установами«Ми провели серію консультацій з нашими європейськими колегами про перспективи співробітництва та можливості участі у реформуванні депозитарної системи України, - коментує кроки НДУ Сергій Румпа, Голова Правління Депозитарію. І на даному етапі ми можемо констатувати високий ступінь зацікавленості в контакті з НДУ та участі в спільній діяльності з боку одного з найбільших депозитаріїв Європи Clearstream, який вже висловив готовність до співпраці з Національним депозитарієм».

У рамках обговорення перспектив створення Центрального депозитарію в Україні та обміну інформацією, Clearstream схвально оцінив кроки зі створення єдиної депозитарної установи та засвідчив готовність до співробітництва з нею. При цьому, однією з ключових умов для такої взаємодії керівництвом європейського депозитарію було заявлено обов’язковий факт участі держави у створенні та функціонуванні Центрального депозитарію, підтримки урядом його діяльності. Водночас, представники Clearstream висловили сумнів щодо можливості співпраці з депозитарними установами недержавного сектору.

«Ми б вагалися щодо співпраці з установами, які перебувають у власності їх користувачів, які б у своїй більшості належали до приватного сектору», - зауважив Ян Віллємс, головний менеджер з обслуговування клієнтів Clearstream

Що стосується можливості прямого двостороннього співробітництва, у Clearstream висловили побажання більш детально вивчити технологічні процеси НДУ та запропоновану схему. «У випадку України ми спочатку скористаємося агентом, вивчимо подробиці ринку, а потім розглянемо можливість встановлення прямих зв’язків», - додав пан Віллємс

За словами Сергія Румпи, подібні контакти для НДУ надзвичайно важливі для подальшого розвитку депозитарної системи й організації роботи Центрального депозитарію в України. Голова Правління НДУ запевнив, що Депозитарій і надалі продовжить займатися розширенням міжнародної співпраці.