Головна Новини Найважливіші новини НДУ взяв участь у загальних зборах Міжнародної асоціації агентств з нумерації цінних паперів.
НДУ взяв участь у загальних зборах Міжнародної асоціації агентств з нумерації цінних паперів. Друк
Четвер, 30 червня 2011, 16:48

22-24 червня у Торонто, Канада, відбулись позачергові загальні збори Міжнародної асоціації агентств з нумерації цінних паперів «ANNA». На засіданні обговорювали проблеми поточної діяльності асоціації та плани її подальшого розвитку. Були присутні представники більш ніж 40 країн світу, в т.ч. Німеччини, Швейцарії, Сполучених Штатів Америки, Іспанії, Люксембурга, Японії, Бельгії, Австрії, Росії та ін. Національний депозитарій на зборах представляла директор департаменту кодифікації цінних паперів Ольга Долгополова.

Міжнародну асоціацію “ANNA” було створено у 1992 році за участі 22 національних агентств з нумерації провідних країн світу. Її створення було обумовлено швидким розвитком фінансових ринків та необхідністю централізації процесів стандартизації на ринку цінних паперів та інших фінансових інструментів, в тому числі у сфері їх ідентифікації та класифікації. На теперішній час “ANNA” нараховує 82 члени, 30 організацій-партнерів, здійснюється призначення кодів більше ніж у 120 країнах світу.

Сьогодні серед основних завдань асоціації є ефективне призначення, реєстрація та розповсюдження кодів ISIN та CFI національними агентствами з нумерації, які є її членами. НДУ є членом “ANNA” з 1999 року. Станом на 29.06.11 НДУ призначено 25716 кодів для цінних паперів та фінансових інструментів. З самого початку своєї роботи як національного агентства з нумерації НДУ запровадив систему нумерації (кодифікації) у чіткої відповідності до міжнародних вимог.

Асоціація активно співпрацює з Міжнародним комітетом зі стандартизації ISO в рамках вдосконалення існуючих стандартів з урахуванням змін, що відбуваються у сучасному фінансовому світі, вона також активно бере участь у розробці нових стандартів з метою надання можливості подальшої стандартизації процесів передачі та обробки інформації з метою їх прискорення та спрощення. Таким чином, участь у загальних зборах ANNA надає НДУ можливість бути у курсі останніх подій у сфері стандартизації та кодифікації в рамках здійснення своїх функцій відповідно до вимог законодавства України.