Головна Новини Найважливіші новини НДУ провів зустріч з представниками НРД (Російська Федерація)
НДУ провів зустріч з представниками НРД (Російська Федерація) Друк
Середа, 07 вересня 2011, 07:53

 

29 серпня 2011 року НРД (Національний розрахунковий депозитарій) в особі Голови правління Едді Астаніна та директора зі стратегічного планування Бориса Черкаського  відвідали з робочим візитом НДУ. В рамках зустрічі було обговорено ряд питань стосовно останніх тенденцій розвитку фондових ринків обох країн, зокрема їх інфраструктурних елементів, а також окреслено перспективні напрямки майбутньої співпраці між НРД та НДУ.

Представники російського депозитарію відмітили ряд спільних рис, що характеризують останні події на ринку цінних паперів  як України, так і Росії, адже обидві держави обрали шлях до консолідації власних систем. Так, у процесі об’єднання перебувають провідні російські торгівельні майданчики ММВБ та РТС, а також два найпотужніших депозитарії Росії — НРД та ДКК (Депозитарно-клірингова компанія). В свою чергу, Україна також проходить через процес реформування національної депозитарної системи у напрямку її централізації через створення єдиного депозитарію.

Це надзвичайно важливий етап у становленні нової структури депозитарної системи, який потребує об’єднання зусиль усіх учасників ринку, адже, за словами пана Астаніна, ефективний центральний депозитарій є ознакою державного суверенітету. 

В ході зустрічі було досягнуто ряд домовленостей та визначено орієнтири для розвитку подальшої взаємодії між НРД та НДУ за різними напрямками, зокрема вироблення технологічної та правової можливості здійснення міжнародних операцій через існуючий рахунок ДКК в НДУ на період завершення процесу об’єднання ДКК та НРД; започаткування ефективного інформаційного співробітництва; налагодження схеми виходу українських емітентів на ринок корпоративних облігацій РФ; усунення бар’єрів для здійснення біржових операцій інвесторами на обох ринках.